Dziecko, Kuchnia

Wielka porcja witamin – czyli saszetki na pokarm wielokrotnego użytku

3 lipca 2017

Owoce i warzywa są bardzo cennym źródłem witamin i minerałów. Dlatego, kiedy  dziecko skończy 6 miesięcy, należy zacząć rozszerzać jego dietę.  Tak też było i w naszym przypadku. Po ukończeniu 6 miesiąca, Jaś zaczął poznawać nowe smaki. Najpierw spróbował ziemniaczka, potem zasmakował marchewkę, dynię a następnie cukinię. Ku mojemu zdziwieniu, wszystko bardzo mu smakowało. Nawet korzeń pietruszki i seler przypadły mu do gustu. Dla mnie oczywiście był to powód do radości. Nigdy nie musiałam i nadal nie muszę się martwić, że Jaś jest niejadkiem i nie przybiera na wadze.

Po kilkunastu dniach rozszerzania diety, zaczęłam wprowadzać  również owoce. Na początku było to głównie jabłko, banan i gruszka.  Teraz, kiedy Jasiek  skończył już 8 miesięcy, jego jadłospis jest już o wiele bardziej urozmaicony.

Niemowlętom  należy podawać zmiksowane warzywa, mięsko i owoce. I tutaj mamy dwa wyjścia, możemy same przygotować jedzenie bądź też możemy kupić gotowe „słoiczki”. Ja  wszystkie dania staram się przygotowywać samodzielnie, ponieważ chcę kontrolować to co je moje dziecko. W sklepach bardzo często spotykam się także z  musami owocowymi, które zamknięte są w wygodnych saszetkach. Taką saszetkę można zabrać ze sobą na spacer czy też w podróż. Jednak chcę mieć 100% pewność, że moje dziecko je zdrowe, niedosładzane produkty więc takie musy przygotowuję sama. Bardzo pomocne w tym przypadku, okazały się saszetki marki Cherub Baby, które podbiły już nie jeden rynek.

Ogromna zaletą woreczków jest to, że  są wielokrotnego użytku i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Saszetki  posiadają ustnik, do którego  dodatkowo można jeszcze przykręcić łyżeczkę do podawania pokarmu.

Saszetki te idealnie nadają się również do mrożenia żywności, co postanowiłam  wykorzystać.  Nastał czas owoców sezonowych, które chce podawać Jasiowi również jesienią i zimą.  Dlatego przygotowałam mus truskawkowy, który przelałam do woreczków i zamroziłam.  Saszetki są bardzo szczelne, wiec nie obawiam się, że coś może się wylać w zamrażalniku. Istotne jest również to, że  Saszetki Cherub Baby nie zawierają bis fenolu A,  który jest szkodliwy dla takich maluszków.

 

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

21 − = 15