Przed ciążą

Skąd się biorą dzieci? Czyli jak to jest z tą owulacją? KONKURS!

23 marca 2017

Mamo! Mamo! A skąd się biorą dzieci? Sama tak całkiem niedawno zadawałam to pytanie mojej mamie. A teraz ja będę musiała na nie odpowiedzieć. Na szczęście mam  jeszcze trochę czasu, bo mój synek ma dopiero 5-miesiecy. No ale skąd się te dzieci właściwie biorą? Przecież to oczywiste! Przynosi je bocian albo znajdujemy je w kapuście! A tak miedzy nami, wygląda to jednak trochę inaczej. Nie będę zbytnio wyjaśniała pojęcia owulacji,  jestem pewna, że jest ono Wam dobrze znane.   Napiszę, krótko. Owulacja to pęknięcie pęcherzyka Graffa i uwolnienie komórki jajowej. Owulacja jest niezbędna do zajścia w ciążę.

Ma ona miejsce mniej więcej w połowie cyklu, jednak dokładnie nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć. Raz może wystąpić 11 dnia cyklu, a za miesiąc  może się pojawić w dniu 14.      I tutaj pojawia się problem. Możemy się zastanawiać czy owulacja już u nas miała miejsce, czy jesteśmy dopiero przed, a może ten cykl niestety będzie bezowulacyjny?

W domowym zaciszu możemy spróbować znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie.  Dostępne są różnego rodzaju testy owulacyjne, które mogą nam pomóc w dokładniejszym określeniu terminu owulacji. Ja korzystałam z testera owulacyjnego ze śliny – Afrodyta. Tester ten kształtem przypomina szminkę, mogłam go schować do torebki i o dowolnej porze dnia, sprawdzić jak to jest z tą moją owulacją.

Jest on bardzo prosty w obsłudze. Na szkiełko umieszczone w testerze, nanosimy odrobinę naszej śliny i czekamy około 5 – 10 minut, aż ślina wyschnie. Następnie oglądamy ją jak pod mikroskopem.  Możemy otrzymać trzy różne obrazy, które pomogą nam w określeniu naszych dni płodnych. Na początku nie wierzyłam, że na podstawie śliny, będzie można wyznaczyć termin owulacji. Kiedy jednak po kilku dniach badania, 13 dnia cyklu, otrzymałam obraz przypominający paprotki przekonałam się, że to naprawdę działa 🙂 Przy następnym staraniu o dzidziusia też będę z niego korzystała.

KONKURS

Mam dla Was

TESTER OWULACYJNY AFRODYTA

Wystarczy że:

  1. Polubisz lifeiswonderful na Facebooku
  2. Udostępnisz post konkursowy na Facebooku

Konkurs trwa do 1 kwietnia do godz 24.00.

Wyniki 2 kwietnia

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

+ 69 = 74