Dziecko

Jakie koło do pływania wybrałam dla mojego niemowlaka?

19 czerwca 2017

Kiedy niemowlę skończy 3,4 miesiące, warto wybrać się z nim na basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, rozwija koordynację ruchową oraz sprawia wiele radości. Dzieci do około 7 miesiąca życia nie boją się wody, ponieważ kojarzy im się ona z byciem w brzuszku mamy.  Pamiętam jak nie mogłam doczekać się tego momentu, aż wreszcie gdzieś wspólnie pójdziemy, coś razem zrobimy. Dlatego, kiedy Jaś skończył 16 tygodni wybraliśmy się z nim pierwszy raz na basen.

Najpierw poszliśmy sami, tak na chwilkę, aby Jaś oswoił się z wodą, a potem już uczestniczyliśmy w zajęciach dla niemowląt. Jednak po kilku spotkaniach, postanowiliśmy, że będziemy chodzić na basen indywidualnie. Kiedy Jaś skończył 6 miesięcy, nadeszła najwyższa pora, aby kupić  koło do pływania dla niemowląt.

Wybór padł na swimtrainer.  Jest to bez wątpienia najlepsze koło jakie widziałam. Składa się z 5 oddzielnie dmuchanych komór, co sprawia, że niemowlę otoczone jest miękkimi elementami. Posiada zapinany pas bezpieczeństwa oraz szelki, które zabezpieczają przed ewentualnym wysunięciem się dziecka.  Jaś cały czas jest w stabilnej pozycji, a ja mam pewność, że koło nie wywróci się w wodzie.

W naszym przypadku, koło na razie służy do oswajania się  z wodą, do swobodnego machania rączkami i nóżkami jak i do wspólnej zabawy.  Mam jednak nadzieję,  że pomoże ono Jaśkowi nauczyć się pływać. Koło będzie nam jeszcze służyło przez długi czas, ponieważ przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do  4 roku życia, o wadze od 6 do 18 kg.

Z czystym sumienie mogę Wam polecić koło swimtrainer, jak dla mnie nie ma ono żadnych wad.

 

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

85 − 82 =