Dziecko

Ciekawe rozwiązanie na chłodne i wietrzne dni

5 lipca 2017

Kilkanaście dni temu wybraliśmy się nad polskie morze. Naszym głównym celem było wzmocnienie odporności Jasia czyli tak jak pisałam Wam już wcześniej – JODOWALIŚMY się http://lifeiswonderful.pl/jod-nad-morzem/.  Z całą pewnością, nie jest dla nikogo tajemnicą fakt, że nad bałtykiem pogoda potrafi płatać figle. Tak samo było i w trakcie trwania naszego urlopu. Jedne dni były słoneczne i ciepłe, a drugie pochmurne i nawet momentami deszczowe. Jednak nawet w upalne popołudnie, zdarzało się, że nad brzegiem morza wiał chłodny wiatr.

Jaś miał oczywiście kapelusik, jednak on bardziej chronił przed słońcem niż przed wiatrem. Na szczęście, kilka dni przed wyjazdem kupiłam kocyk z kapturkiem, który zabraliśmy ze sobą. Powiem Wam, że sprawdził się idealnie i w niektórych momentach ratował nam życie. Gdy na plaży wiał silniejszy wiatr, Jasiowy  zakładałam kapturek na główkę, a kocyk dodatkowo otulał jego plecki. Wtedy byłam już spokojna i nie obawiałam się o jego uszka. No bo wiadomo, że uszka niemowląt są jeszcze bardzo delikatne i wrażliwe.Jeden dzień, w trakcie naszego tygodniowego pobytu, był naprawdę chłodny i szaro-bury. Jednak nie był to absolutnie wystarczający powód, żebyśmy zrezygnowali ze spacerów nad brzegiem morza.  Nie po to pokonywaliśmy przecież 550 km, z nieco marudnym niemowlakiem,  żeby siedzieć w pensjonacie. Pamiętajcie, nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania! Cała nasza trójka założyła więc ciepłe ubrania, a Jasia dodatkowo okręciliśmy w nasz nowy kocyk i wybraliśmy się na spacer. Jaśkowi wystawały tylko te wielkie oczyska.

Staram się zwracać uwagę na kraj, w którym produkowane są rzeczy, które kupuję. Tak też było i w tym przypadku. Kocyk zamówiłam u polskiego producenta Lepampuch. Kocyk jest bardzo miły w dotyku, ponieważ składa się w   50% z bawełny, a w 50% z bambusa. Istotne jest również to, że wykonany jest tylko i wyłącznie z  materiałów, które posiadają certyfikat OEKO-TEX  Standard100.

 

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

66 + = 70