Dziecko

Kilka miesięcy temu wszystko się zmieniło

3 kwietnia 2017

5 miesięcy temu, nasze życie wywróciło się do góry nogami. To wszystko za sprawą naszego wyczekiwanego i wymarzonego synka – Jasia. Taki malutki, ważący troszkę ponad 3 kg człowiek, potrafił zmienić wszystko. Noce stały się krótsze, a dni zdecydowanie dłuższe. Na początku było ciężko, jednak nie aż tak jak się spodziewaliśmy, nie aż tak jak nas straszono.

Noce okazały się zdecydowanie gorsze od dnia. Pobudki co 2-3 godziny na jedzenie, a w między czasie siusiu, kupka. Mam to szczęście, że karmię piersią, więc szło nam to wszystko w miarę sprawnie. Jednak zanim zdążyłam porządnie usnąć, musiałam się już budzić. Na szczęście ominęły nas kolki, które są tak bardzo męczące dla takich maluszków.

Jaś ma już skończone 5 miesięcy i to już naprawdę duży człowiek. Duży – dosłownie i w przenośni. Nie wiem jak kiedyś, mogliśmy żyć bez niego. Dopiero teraz wiemy, że życie bez dziecka nie ma sensu.  Jasiek nauczył się ostatnio piszczeć tak głośno, że czasami nie słyszę  nawet swoich myśli.  Zastanawiam się, na jak długo sąsiadom starczy jeszcze cierpliwości i wyrozumiałości.  Jednak nawet po najcięższym i najbardziej wyczerpującym dniu, stanę nad jego łóżeczkiem, patrzę jak słodko śpi i zastanawiam się o czym śni. ♥

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

− 2 = 2