Dziecko

Pierwsze buty do nauki chodzenia

19 września 2017

Nie mogłam się doczekać kiedy Jaś zacznie raczkować. Potem z niecierpliwością wyczekiwałam dnia, w którym zacznie stawać. Teraz Jaś chodzi przy meblach, zaczyna sam stać stabilnie, więc teraz oczekuje jego pierwszego kroczka. Mam wrażenie, że już niedługo zacznie chodzić i pójdzie w świat 🙂 . 

Do tej pory w szafie Jaśka gościły jedynie buciki z miękką podeszwą, które założył chyba jedynie na swój Chrzest Święty, oraz materiałowe kapcie, które towarzyszyły nam głównie podczas spacerów.  Jednak w końcu nadeszła pora, aby kupić pierwsze, prawdziwe buty do nauki chodzenia. Przejrzałam wiele różnych stron w internecie, aż pewnego dnia natrafiłam na obuwie firmy Walkking’s, które od razu zwróciło moją uwagę. Następnego dnia buciki były już z nami.   

Czym kierowałam się podczas wyboru butów do nauki chodzenia?

  • Szukałam butów sznurowanych bądź zasuwanych na suwak. Bardzo ważne, aby but trzymał się dobrze stopy. Butów wciąganych z gumką nie brałam w ogóle pod uwagę.
  • Obuwie powinno być przede wszystkim lekkie, miękkie i elastyczne.
  • Istotny był dla mnie również materiał, z którego buty są wykonane. Poszukiwałam butów, wykonanych z oddychającego materiału, który będzie zapobiegał poceniu się tych małych stópek.
  • Buciki do nauki chodzenia powinny zapewniać ochronę kostki.
  • Cholewka buta nie może obcierać stopy.

Buciki zamówiłam przez internet, wiec trochę zaryzykowałam. Mogłam tylko polegać na opisie producenta, nie miałam ich w ręku, nie mogłam im się dokładnie przyjrzeć.

I co się okazało? Jakie są buciki firmy Walkking’s?

  • Buciki już na samym początku zaskoczyły mnie pozytywnie, ponieważ są naprawdę bardzo leciutkie. Producent informuje nas, że para butków waży mniej niż 120 g, co jest całkowitą prawdą.
  • Obuwie jest bardzo miękkie i plastyczne, dlatego nie ma ryzyka jakiegokolwiek obtarcia stópki.
  • Buty wykonane są z oddychającego materiału, który wpuszcza powietrze do środka. Stópki Jaśka jeszcze nigdy nie były wilgotne po zdjęciu bucików.
  • Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zapinanie ZipAround design, z którym spotkałam się po raz pierwszy. Jest to system otwierania butów, w którym suwak znajduje się także pod podeszwą. Dzięki temu nie mam najmniejszego problemu z szybkim i łatwym założeniem Jaśkowi butków.

Dopóki Jaś nie chodzi jeszcze samodzielnie, buty zakładamy tylko wtedy, gdy wychodzimy na spacer. W domu raczkuje, staje i chodzi przy meblach na bosakach. Pamiętajcie, to właśnie na bosakach stopa dziecka najlepiej się kształtuje.

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

+ 25 = 33