Dziecko

Bambusowa kołderka i poduszeczka – letnia wersja łóżeczka Jasia

22 maja 2017

Wreszcie doczekaliśmy się pięknych, ciepłych i słonecznych dni. Wypatrywałam ich z takim utęsknieniem! Nadeszła wiec pora na zmianę ciepłej, jesienno – zimowej kołderki Jasia, na cieńszą i przewiewniejszą. Zdecydowałam się na zakup kołderki i poduszki wykonanej w 100% z wiskozy bambusa.

Dlaczego właściwie zdecydowałam się na taki zakup? 

Czym wyróżnia i charakteryzuje się wiskoza bambusowa i jakie ma właściwości?

  • Wyroby bambusowe posiadają właściwości antybakteryjne oraz bakteriobójcze. Międzynarodowe Zrzeszenie Producentów Tekstylnych, wykonało testy, które wykazały, że nawet po 50 praniach, antybakteryjne właściwości są nadal zachowane.
  • Tkanina bambusowa jest wręcz stworzona dla alergików, nie  gromadzi kurzu ani roztoczy.
  • Materiał posiada właściwości termoregulacyjne, jest  przewiewny i oddycha kilkukrotnie lepiej niż bawełna. Włókno bambusa, wypełnione jest wieloma minimalnymi dziurkami, dzięki którym posiada zdolność absorpcji i odparowania nadmiaru wilgoci.
  • Bambus idealnie zatrzymuje promienie UV.
  • Wyroby bambusowe są dodatkowo odorochłonne.  Zatrzymują w sobie wszystkie niezbyt przyjemne zapachy, których  pozbywają się podczas prania.
  • Tkaniny bambusowe są bardzo delikatne i miłe w dotyku, prawie jak jedwab.

Nasz wiosenny zestaw, wykonany jest z tkaniny w kolorowe koty, które wzbudziły Jasia zainteresowanie. Po przebudzeniu, ogląda swoją kołderkę, przygląda się każdemu zwierzątku z osobna, co mnie bardzo cieszy, bo mam chociaż chwilkę dla siebie.

Nasz  letni komplecik, kupiłam w sklepie internetowym PULP.

Korzystając z okazji, zamówiłam jeszcze pieluszkę bambusową, która jest niezastąpiona podczas spacerów, czy też podróży samochodem. Spełnia u nas dwie funkcje, chroni przed wiatrem oraz zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV. Skóra niemowląt jest jeszcze bardzo delikatna i lepiej nie wystawiać jej bezpośrednio na duże słońce.

Materiał z którego wykonana jest kołderka oraz pieluszka, wzbogacony jest dodatkowo jonami srebra. Ich rolą jest wzmacnianie właściwości antybakteryjnych oraz antygrzybicznych bambusa. Jony srebra mają również bardzo dobry wpływ na skórę dziecka. Regularny kontakt z nimi, łagodzi zmiany zapalne jak i powoduje poprawę stanu zdrowia skóry.

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

+ ten = 20