Przed ciążą

Poziom glukozy – to też powinnaś sprawdzić przed zajściem w ciążę

21 marca 2017

Każda z nas chce, aby jej ciąża przebiegała bezproblemowo i aby dziecko urodziło się zdrowe. Oczywiście wyobrażamy sobie również jakie będzie ono piękne. Taki malutki, pachnący, uśmiechnięty bobas. Ja również bardzo często siedziałam i tak sobie marzyłam. Przecież wszystkie wiemy, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia naszego dzieciątka. Dlatego  kobiety, które planują macierzyństwo, powinny zrobić wszystko, aby ich wyobrażenia się spełniły. Moim zdaniem, gruntowne przebadanie się, to absolutna konieczność. Jednym z  badań na jakie powinnyście zwrócić uwagę przed zajściem w ciążę, jest sprawdzenie poziomu glukozy.

Cukrzyca może być groźna zarówno dla matki jak i dla dziecka. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Kobieta, którą spotka ten problem,  kilka miesięcy przed zajściem w ciąże, powinna udać się do lekarzy specjalistów.  Konieczna jest wizyta u diabetologa, który pomoże Ci w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi.  Jeśli chorujesz na cukrzycę, zapewne wiesz, jak bardzo ważne jest  prowadzenie zdrowego stylu życia. Zalecana jest aktywność fizyczna, która ma wpływ na zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę. Idź z mężem na długi spacer, pojedźcie na rowerach do lasu, a w weekend popływajcie w basenie. Będzie i miło i pożytecznie. 🙂

Pamiętajcie, my kobiety jesteśmy silne, bardzo silne! Mogą nas spotkać różne dolegliwości i choroby. Jeśli będziemy wiedziały gdzie jest problem, będziemy mogły stawić mu czoła i walczyć!

źródło: pinterest.com

Polub także

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

42 − = 33